Wsparcie psychologiczne w Edu Mindset ma formę spotkań (jednorazowych lub regularnych), które nie są formą klasycznej terapii w konkretnym nurcie psychoterapuetycznym. Spotkania te mają na celu doraźne wsparcie młodzieży i dorosłych w ich codziennym życiu a także sytuacjach kryzysowych.
Jest to krótkoterminowa forma pomocy. Zazwyczaj poprzedza się nią konsultacjami psychologicznymi.
Wsparcie psychologiczne (nie terapia) zwykle może obejmować od jednego do kilkunastu spotkań. Wizyty trwają 50 minut, a regularność to 2-9 razy w miesiącu (średnio 1-3 razy na tydzień, ale w niektórych przypadkach można umawiać się raz na dwa tygodnie).
Jeśli nie cierpisz na zaburzenia psychiczne, ale doświadczasz stresującej sytuacji życiowej, czujesz się przeciążenie/przestymulowanie wieloma zadaniami lub oczekiwaniami społecznymi lub odczuwasz problemy/dyskomfort w adaptacji do zmian (np. przeprowadzki, narodzin dziecka, wejścia w nowy związek lub rozpoczęcia nowej pracy czy szkoły) to ta forma pomocy jest dla Ciebie.
Spotkania mogą także pomóc w przypadku dylematów związanych z diagnozą psychologiczną/psychiatryczną (własną lub członków rodziny), braku znajomości ścieżki diagnostycznej (nie tylko w temacie ADHD czy spektrum autyzmu).
Kontakt ma na celu wzmocnienie poczucia sprawczości, obniżenie poziomu stresu, wzmocnienie własnych zasobów, doraźną poprawę samopoczucia – wszystkie te elementy mogą przekładać się na realną, dużą zmianę na lepsze.